Najnowszy teledysk Khalida to wielki, niechlujny pocałunek w Dolinie Krzemowej


Nominowany do nagrody Grammy piosenkarz Khalid wychodzi z nowym albumem, a pierwszy singiel „New Normal” jest płynny i rześki jak letnie popołudnie, co jest dziwne, ponieważ wideo, które towarzyszy utworowi, jest w dużej mierze marzeniem inwestora venture capital. prawdziwe.

Film przedstawia futurystyczną utopię pełną ogrodów wieżowców, pojazdów autonomicznych, dostaw dronów i inteligentnych domów. Teledysk Khalida jest pełen prawdziwych produktów od prawdziwych firm, a nie generycznych wersji – znak, że piosenkarz mógł mieć pewien wkład z Doliny Krzemowej, tworząc swój list miłosny do nas. inwigilacja kapitalistyczny koszmar przyszłości.

Wiesz, że zaczyna się ciekawie, kiedy Khalid, kołysząc chorymi, niebieskofioletowymi włosami, podjeżdża do swojego mieszkania robotaxi z firmy Zoox, startupu zajmującego się pojazdami autonomicznymi. Tylko firma, której właścicielem jest Amazon właśnie zaprezentował bezzałogowy wahadłowiec w kształcie tostera W zeszłym roku w grudniu. Nie jest jeszcze dostępny publicznie, ale w wyobrażonej przyszłości Khalida droga jest pełna wahadłowców Zoox — i tylko wahadłowców Zoox. (Na wideo zostałem poinformowany przez przedstawiciela PR firmy Zoox, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi, czy firma zapłaciła za lokowanie produktu.)

Reklama

Gdy Khalid tańczy we wnętrzu Bradbury Building w Los Angeles (rozsławiony przez Łowca Ostrzy, bardziej realistyczną wersję przyszłości), inni ludzie wkładają paczki do dronów, które brzęczą wokół ogromnego atrium budynku. Dlaczego drony są w budynku? Czy nie rozbiją się po prostu w świetlik? Czy istnieje jakiś rodzaj portalu na dachu dla dronów, które udało się zainstalować pomimo uznania Bradbury Building jako narodowego zabytku historycznego w 1977 roku? Te i inne pytania pozostają bez odpowiedzi, gdy Khalid leniwie przemyka przez piosenkę.

Piosenkarka następnie wchodzi do tego, co mogę opisać jako oczyszczoną wersję Mieszkanie Korbena Dallasa w Piąty element (kolejny dokładniejszy obraz naszej chaotycznej i karzącej przyszłości w porównaniu do tego). Pokój jest niewiele większy od szafy, ale ściany wyłożone są roślinami hydroponicznymi, co, jak sądzę, ma sprawić, że poczujemy się lepiej, mieszkając w dobrze oświetlonej trumnie. Khalid używa butelki z rozpylaczem do podlewania swoich roślin. W przyszłości nadal mamy butelki z rozpylaczem!

Ale może odezwałem się za wcześnie, bo następne ujęcie pokazuje nam automatyczny system podlewania aktywowany przez PS5 Khalida. Ponownie rodzi to wiele pytań: jak daleko w przyszłość może to być, jeśli nadal ma PS5? Może lubi konsole retro? I dlaczego PS5 miałby kontrolować swój system filtracji wody? Czy to teraz centrum inteligentnego domu? Jestem zmieszany.


Na zewnątrz roje robotów dostawczych sięgających po kolana, próbują znaleźć miejsce na chodniku. Zespół marketingu w marketing Technologie statków kosmicznych muszą kopać się z powodu niepowodzenia w uzyskaniu nazwy marki w tym filmie. Khalid śpiewa w jakimś inteligentnym panelu domowym na swojej ścianie, a jego głos jest najwyraźniej transmitowany przez roboty dostawcze. Nie jestem pewien, co myślę o robotach chodnikowych, które śpiewają, jednocześnie depcząc nasze palce, ale przejdźmy dalej.

Następnie, w szczególnie bezwstydnym momencie lokowania produktu, piosenkarz zdalnie płaci za coś na swoim inteligentnym panelu domowym (za co? nie jest jasne) za pomocą Chime, startupu o wartości 14,5 miliarda dolarów. Czy ktoś faktycznie używa Chime? Khalid na pewno. Kto potrzebuje aplikacji Gotówka? Tylko najlepszy fintech dla naszego faceta.

Gdy film się kończy, kończymy na obrazie Khalida otwierającego rolety, by zobaczyć gigantyczny billboard za oknem reklamujący loty rakietowe. Nie jest jasne, co sprzedaje reklama. 90-minutowa podróż rakietą na Księżyc byłaby naprawdę szybka. Prawdopodobnie za szybko dla którejkolwiek z quasi-realistycznych technologii przedstawionych w tym filmie. Czy jest to komercyjna podróż rakietowa z punktu do punktu między Los Angeles a Nowym Jorkiem, w stylu Przerwany pomysł Elona Muska sprzed kilku lat? Gdyby tak było, 90 minut byłoby zbyt długo. Czy wytwórnia Khalida, RCA, sponsoruje te wyprawy rakietowe? Pokoloruj mnie sceptycznie.

Niezwykła miłość Khalida do kultury Doliny Krzemowej nie powinna być aż tak zaskakująca. W końcu piosenkarz zadebiutował swoim singlem „New Normal” podczas występu na żywo w Start lotu kosmicznego Virgin Galactic, co wysłało dyrektora generalnego Virgin, Richarda Bransona, na skraj przestrzeni. Wyraźnie ma słabość do wielkich, międzynarodowych firm, które chcą zmienić tkankę naszej rzeczywistości.

Ale podczas gdy teledysk może być niepohamowany w romantycznych uczuciach dążenia Big Tech do zdominowania naszego życia, tekst jest w rzeczywistości nieco bardziej zniuansowany, a nawet w pewnym sensie defetystyczny. „Chociaż nie mogę ci wiele obiecać / Wszystko będzie dobrze, będzie dobrze” – nuci Khalid. Naprawdę mam nadzieję, że to prawda.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Firma Dell nie może wysłać wybranych systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...

Firma Dell nie może wysłać systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...

QNAP ogłasza rozszerzoną serię TS-hx77XU NAS

Po wydaniu 9- i 12-zatokowych modeli serii TS-hx77XU QuTS hero NAS, firma QNAP rozszerza dziś ofertę serii, wprowadzając 16-zatokowe modele TS-h1677XU-RP o większej...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!