Cloud Foundry Foundation równoważy wkład w kod handlowy code


Cloud Foundry określiło plany zmniejszenia zależności od twórców oprogramowania komercyjnego, których modele biznesowe pozwalają zarabiać na swojej pracy. .

Zamiast tego dyrektor wykonawczy Cloud Foundry Foundation, Chip Childers, chce zachęcić programistów do większego wkładu w szerszą społeczność open source i w organizacjach użytkowników końcowych. W przypadku dzieci, składki te powinny być traktowane w taki sam sposób, jak składki od deweloperów zatrudnionych przez główne firmy programistyczne.

W związku z tym Cloud Foundry Foundation ogłosiła utworzenie Komitetu Nadzoru Technicznego (TOC), który znacząco reorganizuje sposób działania społeczności open source Cloud Foundry. Pięcioosobowy komitet ma: dwóch przedstawicieli SAP, dwóch z VMware, ale, co ważne, przewodniczącym jest Lee Porte, szef technologii PaaS (platforma jako usługa) w Gov.UK, który będzie również zasiadał w radzie zarządzającej Cloud Foundry Foundation.

TOC zastępuje Komitet Zarządzania Projektami Cloud Foundry (PMC) i będzie odpowiedzialny za nadzór, kierowanie i dostarczanie technicznych aspektów projektów i grup roboczych Cloud Foundry.

„Naszym celem jako społeczności jest poprawa przejrzystości, otwartości i sprawienie, by społeczność open source była o wiele bardziej przyjazna”, powiedział Childers, dodając, że ogólnym celem jest bardziej przyjazne „stylom swobodnego wkładu”, aby wyrównać szanse pod względem wkłady w kod open source.

„Wielu pełnoetatowych programistów, którzy pracują nad projektami, jest finansowanych przez głównych dostawców” – powiedział. „Chcemy zapewnić ludziom, którzy są nie pełnoetatowi programiści mogą wnieść swój wkład.

Reklama

Podczas gdy Pivotal dominował między 60% a 75% wkładu w kod Cloud Foundry, Childers powiedział, że obecnie jest to około 50%, co daje Fundacji Cloud Foundry „odpowiednie zrównoważenie odpowiedzialności”.

Dodał: „Jesteśmy bardzo blisko, jeśli nie osiągnięcia, równowagi między pracodawcami, którzy płacą programistom, a tymi, którzy komercjalizują platformę”.

W przypadku organizacji użytkowników końcowych, które bezpośrednio korzystają z oprogramowania open source, Childers powiedział: „Chcemy mieć pewność, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby mogli uczestniczyć”. Powiedział, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy 66 programistów z organizacji użytkowników końcowych było zaangażowanych w prace Cloud Foundry.

Dzieci uznały, że w przypadku organizacji użytkownika końcowego, nurek biznesowy do: zachęcać wewnętrznych programistów do wnoszenia wkładu do projektu open source jest mniej jednoznaczny niż w firmie zajmującej się oprogramowaniem, która komercjalizuje platformę Cloud Foundry. „Jeżeli jesteś SAP, uzyskujesz znacznie większe przychody [from the project] i znajduje to odzwierciedlenie w badaniach i rozwoju” – powiedział.

W związku z tym inwestycja w projekt ma bezpośredni zwrot z inwestycji, powiedział, a organizacja użytkownika końcowego zazwyczaj osiąga większą wydajność z open source, co jest trudniejsze do zmierzenia.

Childers dodał: „Czy spędzasz czas, który twoi programiści mają na oprogramowaniu, które ma bezpośredni wpływ na twoich klientów, czy chcesz, aby spędzali czas na projektach open source, z których społeczność może skorzystać? Kompromis polega na tym, czy uważasz, że jest to w najlepszym interesie gospodarczym.

„Nasza społeczność musi przyjąć tych inżynierów, którzy podążają tą drogą that [of contributing code], i znaleźć sposób na przepływ kodu o niskim współczynniku tarcia”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwsza wieloosobowa beta gry Halo Infinite rozpoczyna się 29 lipca

Pierwszy Aureola nieskończona Techniczny podgląd multiplayera rozpocznie się jutro, 29 lipca. Beta potrwa do niedzieli 1 sierpnia, oferując krótką szansę...

Facebook wstrzymuje sprzedaż Oculus Quest 2 przez podrażnienie skóry

Facebook ogłosił niedawno, że wstrzymał globalną sprzedaż Oculus Quest 2, podczas gdy pracują nad dodaniem silikonowej osłony uzupełniającej oryginalną piankową podkładkę do twarzy....

Firma Dell nie może wysłać wybranych systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!