Wywiad z CIO w krajach Beneluksu: Benoît Dewaele, Vandemoortele


Benedykt Dewaele, dyrektor ds. informacji w belgijskiej grupie spożywczej Vandemoortele, chce nawiązać kontakt z szefami kuchni Europy.

Są kluczowymi klientami dla asortymentu grupy mrożony wyroby piekarnicze, margaryny, oleje kulinarne i tłuszcze. Z La Ciasto Du Chef premia desery do św.Villepre masło, te przysmaki są szeroko stosowane w europejskiej gastronomii.

Operatorzy restauracje, bary, hotele i kawiarnie zazwyczaj kupuj Vandemoortele marki za pośrednictwem hurtowni i detalistów. Ale znalezienie sposobów na angażować z nimi bezpośrednio jest niezbędne do zabezpieczeniaing powtarzający się biznes i zachowajing im w pętli o nowościach i ofertach.

„Sprowadza się do nawiązania kontaktu z wpływowymi leadami”, mówi Dewaele Computer Weekly. „Musimy znaleźć sposoby na ich uchwycenie za pośrednictwem mediów społecznościowych lub masowych kampanii marketingowych, a następnie musimy je pielęgnować i inspirować oraz tworzyć świadomość marki w naszej firmie i markowych witrynach internetowych, aby mieć z nimi rodzaj osobistej komunikacji za pośrednictwem portali”.

Chociaż angażowanie klientów nie jest wyłącznie zadaniem dla działu IT, Dewaele mówi, że jego zespół ściśle współpracuje z marketingiem, aby promować produkty cyfrowo i zwiększać wrażenia klientów – zarówno dla konsumentów końcowych, jak i sprzedawców detalicznych i hurtowników.

Dewaele nadzoruje scentralizowane IT dział, który świadczy usługi dla operacje i biura sprzedaży przez 12 kraje europejskie. Z przychodami 2020 1,2 mld euro, Vandemoortele ma 30 produkcji rośliny przez Europę i jest obecny w NAS. TO zespół, oparty o siedziba firmy w Gandawie w Belgii, składa się z około 40 pracowników wewnętrznych i podobnej liczby ekspertów zewnętrznych.

Reklama

Główny wyzwania stoi przed działem IT zwiększenie cyfrowego doświadczenia klienta, pomoc we wdrażaniu automatyzacji w zakładach i, oczywiście, bezpieczeństwo cybernetyczne.

„To nie tyle technologia nas spowalnia, ile jej przyjęcie przez ludzi w organizacji”

Benoît Dewaele, Vandemoortele

Dewaele uważa, że ​​IT poczyniło znaczące osiągnięcia w tych obszarach, ale przyznaje, że istnieje potrzeba szybszego działania. „To nie tyle technologia nas spowalnia, ile jej przyjęcie przez ludzi w organizacji” – mówi. „Dzisiaj ludzie nadal pracują w bardziej klasycznym środowisku marketingowym i komunikacyjnym i muszą znaleźć sposób na zapoznanie się z marketingiem cyfrowym i komunikacją cyfrową, która jest bardziej oparta na narzędziach i danych”.

Mimo to jest z niego dumny TO‘s ostatnie sukcesy. “Z powodzeniem zrealizowaliśmy duży projekt transformacji biznesowej, w ramach którego wprowadziliśmy europejską firmę zaopatrzeniową, oddzielając nasz podmiot handlowy od produkcji podmioty,” on mówi.

Nainny ważny projekt jest ujednolicenie c . firmyklient runiesienie mzarządzanie (CRM) systemy, które mieć wykiełkował z czasem, częściowo poprzez serię przejęć.

„W operacjach, mamy kręgosłup do zarządzania magazynem, mamy kręgosłup do utrzymania zakładu, cała działalność handlowa jest ujednolicona w SAP – mówi Dewaele. “Ale gdzie my bardzo rozproszone jest w CRM. Ttutaj mamy cztery lub pięć różnych systemów z przeszłości, a teraz czyścimy to do jednego centralnego systemu CRM.

„Dla nas to ważne, ponieważ w momencie, gdy chcesz robić marketing cyfrowy i budować portale, ważne jest, aby mieć jeden system CRM na zapleczu koniec, w przeciwnym razie łączysz się z pięcioma lub sześcioma różnymi systemami, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę”.

Ważnym zadaniem w Vandemoortele jest również automatyzacja pracochłonnych części działalności firmy. Dotyczy to głównie obszarów takich jak pakowanie, magazynowanie i kontrola produkty. Inspekcje produktów są nadal w dużej mierze ręczne, więc firma inwestuje w oględziny visual automatyzacja. Zwiększa również automatyzację magazynu dzięki zautomatyzowanym pojazdom prowadzonym i instalowanie większa automatyzacja dla linie pakujące.

„Automatyzacja inżynierii w produkcji odbywa się głównie przez osobny dział, ale te maszyny, te zamknięte systemy muszą być zintegrowane ze szkieletem SOK ROŚLINNY system – w tym miejscu pojawia się IT” – mówi Dewaele. „Zarządzamy siecią w produkcji oraz zarządzamy łącznością i integracją z systemami grupy” – powiedział.

Jeśli chodzi o wykazanie wartości, jaką IT dostarcza firmie, on wskazuje na płynne przejście do praca z Dom (WFH) podczas blokady.

„Technicznie byliśmy gotowi [for WFH] z powodu wyborów, których dokonaliśmy w przeszłości”, mówi Dewaele. „Byliśmy na [Microsoft] Office 365, mieliśmy infrastrukturę wirtualnego pulpitu do dystrybucji starszych aplikacji i mieliśmy zabezpieczenia i uwierzytelnianie wieloskładnikowe aby bezpiecznie uzyskiwać dostęp do naszych aplikacji z domu. Już od samego początku koncepcyjnie można było pracować w domu”.

Wyzwanie pandemii było raczej operacyjne niż techniczne, mówi, ponieważ wzorzec popytu zmienił się wraz z zamykaniem restauracji i zamawianiem produktów przez e-commerce.

Innym ważnym projektem IT dla Vandemoortele jest migracja przetwarzania do usług w chmurze Microsoft Azure. Firma przeprowadziła migrację swojej instancji SAP z systemami satelitarnymi (zestaw systemów wokół głównego menedżera SAP) do centrum danych w chmurze.

Migracja do chmury publicznej

Pozwoliło to zaoszczędzić pieniądze na starej umowie dotyczącej centrum danych, chociaż Dewaele przyznaje, że migracja do chmury publicznej może w dłuższej perspektywie okazać się droższa. Ale zalety tkwią w elastyczności i innowacyjności, jakie zapewnia chmura publiczna. Pomaga to również rozwijać umiejętności pracowników i zapewnia satysfakcję z pracy.

Dewaele, absolwent inżynierii lądowej i mechaniki, pełnił kilka wyższych ról, zanim został dyrektorem ds. informatyki w Vandemoortele w styczniu 2019. Spędził sześć lat w Accenture wdrażając SAP dla różnych firm i procesów, był inżynierem łańcucha dostaw, kierownikiem projektu i dyrektorem IT w firmie pharma components Kapsugel, a także spędził pięć lat jako kierownik aplikacji w producent czekolady Barry Callebaut.

Poza pracą, on jest chętny jazda na rowerze, nartach i spadł, a tenisjak Raidoquet grana w czwórki który ma cieszył się ogromnym wzrostem w Belgii podczas pandemii as jedna z nielicznych grupowych zajęć dozwolone podczas blokady. Szczególnie ceni „po-sport” – wypicie drinka z przyjaciółmi po grze.

Dewaele uważa, że ​​w przyszłości działy IT powinny koncentrować się na projektach o znaczeniu krytycznym dla firmy, zamiast poświęcać czas i wysiłek na zarządzanie codziennymi operacjami. Systemy powinny stać się łatwym w obsłudze towarem obsługiwanym przez pracowników różnych działów, uwalniając specjalistów IT do ważniejszych zadań. Oznacza to zwiększenie automatyzacji przy jednoczesnej racjonalizacji i standaryzacji usług IT w celu uzyskania oszczędności.

„Mój budżet pozostaje stały, ale im więcej oszczędzam na infrastrukturze podczas prowadzenia działalności, tym więcej mogę wydać na projekty” – mówi.

Tam będzie wiele istotny projektowanie aby dział IT mógł się na nim skupić w najbliższych latach – bale ostatecznie, to szefowie kuchni Europy będą kierować losami Vandemoortele.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewiduje się, że wysokiej klasy panele do notebooków przekroczą 20% udziału w rynku w 2022 r., gdy w centrum uwagi znajdą się technologie Oxide/LTPS/OLED,...

Ogromny wzrost popytu rynkowego na notebooki w odpowiedzi na potrzeby kształcenia na odległość i aplikacje WFH w latach 2020-2021 wygenerował nie tylko dwucyfrowy...

Pierwsza wieloosobowa beta gry Halo Infinite rozpoczyna się 29 lipca

Pierwszy Aureola nieskończona Techniczny podgląd multiplayera rozpocznie się jutro, 29 lipca. Beta potrwa do niedzieli 1 sierpnia, oferując krótką szansę...

Facebook wstrzymuje sprzedaż Oculus Quest 2 przez podrażnienie skóry

Facebook ogłosił niedawno, że wstrzymał globalną sprzedaż Oculus Quest 2, podczas gdy pracują nad dodaniem silikonowej osłony uzupełniającej oryginalną piankową podkładkę do twarzy....
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!