Samolatujący dron Skydio można teraz zmodernizować, aby automatycznie digitalizować świat


Dzięki fotogrametrii setki nieruchomych zdjęć można przekształcić w niewiarygodnie realistyczny model 3D rzeczywistego miejsca na Ziemi — zakładając, że uchwycisz je wszystkie.

W ten weekend z okazji Dnia Pamięci (Memorial Day) kamerzysta, który sam latał, wykonał za mnie całą robotę. Po prostu wyznaczyłem, gdzie latać, a gdzie nie, odepchnąłem się na krześle i Dron Skydio 2 sam złapał te zdjęcia.

Reklama

Dzisiaj startuje Skydio Skanowanie 3D Skydio, opcjonalny pakiet oprogramowania do samolatujących dronów, który pozwala budować niezwykle szczegółowe modele dla daleko ważniejsze zadania niż mój wakacyjny grill na podwórku. Mówimy o skanowaniu mostów, które mogą wymagać naprawy strukturalnej, zgłaszaniu wypadków w miejscach katastrof i umożliwianiu klientom inspekcji placów budowy pod każdym kątem, w dowolnym miejscu na świecie, w trakcie i po wybudowaniu konstrukcji.

Nawiasem mówiąc, to nie są teoretyczne: Skydio mówi, że Departament Transportu Karoliny Północnej używa go do mostów; Departament Policji w Bostonie ds. rekonstrukcji miejsca zbrodni i wypadków; a poniżej możesz zobaczyć rzeczywisty, interaktywny przykład 3D stacja uzdatniania wody dla przyszłego zakładu półprzewodników budowany w Chandler w Arizonie przez Sundt Construction, przypuszczalnie dla firmy Intel. (Skydio mówi, że nie wie na pewno.)

Jak można sobie wyobrazić z tego rodzaju klientelą, funkcja ta nie jest tania: 2999 USD rocznie na drona, za możliwość samodzielnego przechwytywania wszystkich tych zdjęć, biorąc pod uwagę wyznaczoną objętość, którą chcesz uchwycić. Nie obejmuje to również drona, kontrolera ani oprogramowania potrzebnego do połączenia obrazów: ponad 99 USD miesięcznie za DroneDeploy lub kilka tysięcy dolarów rocznie dla ContextCapture firmy Bentley Systems, jako kilka przykładów — wbudowane modele Sketchfab w tym poście wykorzystują rozwiązanie firmy Bentley. Skanowanie 3D nadejdzie dron Skydio X2 o wartości 10,999 USD i więcej jeszcze tego lata.

Chociaż jest skierowany do profesjonalistów z pieniędzmi do wydania, kilka krótkich sesji pokazało mi, że nie musisz być zawodowiec do korzystania ze skanowania 3D, a nawet koniecznie umie latać dronem. Zakładając, że przestrzegasz wszystkich lokalnych przepisów dotyczących dronów, wystarczy włączyć standardowy dron Skydio 2 (z dwiema kartami microSD o dużej pojemności) i kontroler Skydio, a następnie wykonać serię monitów na telefonie. Przelatujesz dronem w górę, dół i rogi obszaru, który chcesz uchwycić, wybierasz ilość szczegółów, które chcesz uchwycić, a następnie wykonuje resztę samodzielnie — robiąc zdjęcia swoim 12-megapikselowym aparatem przednim, podczas gdy Pozostałe sześć oczu drona i system nawigacji chronią go przed awarią.

Im większy i bardziej szczegółowy skan, tym dłużej to potrwa, ale możesz wznowić po wymianie baterii — Skydio zaleca, aby nie przebywać dłużej niż cztery baterie.

Tak jak napisałem w naszej recenzji Skydio 2, możesz ufać, że ten dron nie ulegnie awarii, a tryb skanowania 3D dodaje funkcję geofencingu, która może pomóc w powstrzymaniu go od latania w niepożądane obszary. Szczerze mówiąc, nie czułem naglącej potrzeby trzymania się kontrolera podczas skanowania na podwórku, więc zostawiłem go na stole podczas oglądania. Jedyną rzeczą, która mnie zdezorientowała, była wiedza, kiedy skanowanie zostało wykonane: okazuje się, że musisz wylądować dronem, a następnie pozostawić go włączonym, aby zakończyć przetwarzanie. Następnie należało przesłać kilka gigabajtów zdjęć do DroneDeploy lub Bentley i czekać na ich przetworzenie.

Dostępny jest tryb AR, w którym możesz śledzić wirtualnego drona Skydio podczas wykonywania rund.

Jak bez wątpienia zobaczysz w modelach 3D (lub jeśli to się nie powiedzie, Youtube), nie są jeszcze całkiem płynne — na przykład nie jest to coś, co chciałbyś odkrywać w rzeczywistości wirtualnej. (Próbowałem.) Nawet jeśli mogę rozpoznać dokładną teksturę płyty cementowej i płytek na moim podwórku, i metalowa rzeź w tym szwajcarskim serze rozbitego helikoptera, oto mnóstwo dziur i smug, których fotogrametria po prostu nie zapewnia.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Skydio, Adam Bry, przyznaje, że 3D to nie wszystko i że niektórzy klienci będą po prostu używać 3D jako przewodnika po wszystkich indywidualnych zdjęciach w wysokiej rozdzielczości, które oferuje Skydio. „Jeśli ustawisz najbliższą rozdzielczość, mówisz o około 0,5 mm na piksel… wystarczy zobaczyć drobne pęknięcia w betonie, wystarczy zobaczyć rdzę na śrubie, wystarczy zobaczyć szczegóły śladu poślizgu na Ziemia.” I chociaż mówi, że system działa w pomieszczeniach, jest obecnie zoptymalizowany do latania na około obiekt, który chcesz sfotografować zamiast rejestrować świat wokół drona, tak jak podczas wycieczki w pomieszczeniach. (Skydio jest „dość aktywny” również w dążeniu do przechwytywania od wewnątrz.)

Bry uważa, że ​​na dłuższą metę automatyczne skanowanie lotnicze może się przydać do digitalizacji świata z innych powodów, takich jak rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, ale na razie wydawało się, że proste, szczegółowe modelowanie struktury 3D było problemem, który Skydio mógł rozwiązać. „Istnieją niezliczone przykłady najlepszych na świecie pilotów dronów, którzy utrzymują ten mentalny model ścieżki, którą przebyli”, mówi Bry. Teraz skanowanie może nie dotyczyć latania ani nawet programowania ścieżki na mapie. To po prostu kolejna aplikacja na Twoim telefonie.

Skydio organizuje dziś specjalne seminarium internetowe na żywo w US Space and Rocket Center o 9:00 czasu polskiego / 12:00 czasu ET, aby pokazać nieco więcej możliwości skanowania 3D. Będą skanować kilka eksponatów w centrum, mówi mi Bry.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwsza wieloosobowa beta gry Halo Infinite rozpoczyna się 29 lipca

Pierwszy Aureola nieskończona Techniczny podgląd multiplayera rozpocznie się jutro, 29 lipca. Beta potrwa do niedzieli 1 sierpnia, oferując krótką szansę...

Facebook wstrzymuje sprzedaż Oculus Quest 2 przez podrażnienie skóry

Facebook ogłosił niedawno, że wstrzymał globalną sprzedaż Oculus Quest 2, podczas gdy pracują nad dodaniem silikonowej osłony uzupełniającej oryginalną piankową podkładkę do twarzy....

Firma Dell nie może wysłać wybranych systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!