Popyt na moc obliczeniową centrów danych pozostaje silny, napędzając dalszy rozwój drugorzędnych hubów colo w regionie EMEA


Popyt na przepustowość centrów danych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) utrzymywał się na wysokim poziomie w pierwszym kwartale 2021 r., napędzając ciągły wzrost rozwijających się i nadchodzących centrów kolokacji.

Tak wynika z danych śledzących rynek centrów danych z pierwszego kwartału firmy Knight Frank, opracowanych przy wsparciu domu analitycznego DC Byte.

Załączony raport stwierdza, że ​​rynek EMEA odnotował 4% wzrost wykorzystania mocy centrów danych w pierwszym kwartale do 120 MW, przy 10% wzroście nowej podaży ogółem do 180 MW.

„W regionie EMEA główne rynki Amsterdamu, Frankfurtu, Londynu, Paryża i Dublina [FLAPD] kontynuowały swoją dynamikę, ale tendencja jest w kierunku ekspansji poza te rynki” – poinformowały firmy w komunikacie przedsiębiorstwa. .

Pomimo rosnących obaw o możliwe wprowadzenie ograniczeń dotyczących rozwoju centrów danych w Dublinie, miasto zostało oznaczone w raporcie jako miasto, w którym odnotowano najbardziej znaczący wzrost w ciągu pierwszego kwartału.

Łącznie 108 MW mocy centrum danych zostało dodane w Dublinie, przy czym Londyn odnotowuje drugi największy rozwój z 40 MW, a następnie Zurych z 33 MW.

Reklama

„Dublin nadal jest wiodącym celem dla dostawców chmury hiperskalowej i innych segmentów, z 17% udziałem w zagregowanej podaży w regionie EMEA” – czytamy w raporcie.

I nie ma oznak spowolnienia popytu na pojemność centrów danych w regionie, a Knight Frank potwierdził, że zarówno Amazon, jak i Microsoft zapewniły sobie zielone światło na budowę dwóch nowych obiektów w Irlandii.

Raport wskazuje również na ciągły rozwój drugorzędnych centrów danych, ponieważ hiperskalowcy chcą rozszerzyć swoją obecność poza rynki FLAPD, ponieważ popyt na usługi w chmurze i usługi internetowe stale rośnie w regionie EMEA, w tym w takich miejscach jak Stambuł i Warszawa.

„W horyzoncie hiperskalowym, w 2021 r. obiekty na siedmiu rynkach będą dostępne online – w Hiszpanii, Szwecji, Danii, Belgii i Finlandii, zwiększając moce dodatkowo na głównych rynkach Amsterdamu i Dublina. To rekord jak na jeden rok” – kontynuował raport.

Odnosząc się do tego trendu, Stephen Beard, partner i współkierownik działu globalnych centrów danych w Knight Frank, powiedział, że rozwój tych drugorzędnych centrów jest napędzany przez wiele różnych czynników.

„Wzrost liczby obiektów w centrach danych staje się coraz bardziej rozpowszechniony, ponieważ dostawcy rozszerzają działalność na nowe terytoria, aby dodać różnorodność polityczną i geograficzną, a także spełnić nowe wymagania prawne dotyczące ochrony danych” – powiedział.

„Na przykład Belgia, Dania, Hiszpania, Zurych i Warszawa były ostatnimi celami dla stref dostępności chmury. W międzyczasie należy również wziąć pod uwagę konsolidację branży”.

Raporty przewidują również, że Nairobi jest na dobrej drodze, aby stać się „znaczącym regionem hiperskalowym” w nadchodzących latach ze względu na zmiany w krajobrazie regulacyjnym w zakresie ochrony danych w regionie, tworzące bardziej korzystne warunki rynkowe dla rozwoju hurtowych obiektów kolokacyjnych.

„Nowe przepisy dotyczące danych dla korporacyjnych rejestrów elektronicznych zwiększyły popyt w ciągu ostatnich trzech lat, a miasto ma szansę stać się znaczącym regionem hiperskalowym” – czytamy w raporcie.

„Obecna moc jest niewielka przy 8 MW mocy czynnej i 5 MW w budowie, ale Nairobi wkrótce zobaczy przejście do hurtowej (i prawdopodobnie) hiperskali, ponieważ [colocation provider] IX Africa dodaje 12 MW mocy w trzech fazach”.

Patrząc w przyszłość, założyciel i dyrektor generalny DC Byte, Ed Galvin, powiedział, że dane jego firmy sugerują, że na horyzoncie nie ma oznak spowolnienia popytu na przepustowość centrów danych w regionie EMEA.

„Nasze dane sugerują, że przyspieszające tempo popytu będzie nadal rosło, szybko absorbując podaż z 2020 roku. Spowoduje to dalsze zobowiązania do udostępnienia nowych obiektów centrów danych w trybie online w 2022 r. i później, co dodatkowo odzwierciedlone jest w nowych rozwiązaniach, w które już się zaangażowano” – powiedział. .

„Sektor rozwija się niezwykle szybko, a poziom konkurencji w zakresie pozyskiwania nowych witryn rośnie wykładniczo. Nigdy nie widzieliśmy tak rosnącego zapotrzebowania na wszechstronną inteligencję w tej przestrzeni.

„Nacisk wywierany na wszystkich dostawców – konsultantów, operatorów, deweloperów – aby mieli szczegółowe informacje niemal na wyciągnięcie ręki, wzmacnia reakcję inwestorów, którzy muszą podejmować szybkie, świadome decyzje” – dodał.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

QNAP ogłasza rozszerzoną serię TS-hx77XU NAS

Po wydaniu 9- i 12-zatokowych modeli serii TS-hx77XU QuTS hero NAS, firma QNAP rozszerza dziś ofertę serii, wprowadzając 16-zatokowe modele TS-h1677XU-RP o większej...

Samsung Talks Unpacked Expectations, przeciekły specyfikacje iPada mini i nie tylko! (wideo)

https://www.youtube.com/watch?v=7bv3pZLjE_k Po raz kolejny oficjalne wiadomości zaczynają się dzisiaj od ofert i jeśli szukasz laptopa, to Twój szczęśliwy dzień. Zaczynając od Razer Book...

Nintendo zamyka swoją grę mobilną Dr. Mario

Nintendo ma ogłoszony że Dr Mario World, mobilne podejście do serii gier logicznych, przestanie działać 1 listopada, a sprzedaż „diamentowej” waluty...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!