Oto urządzenia, które obsługują funkcję Znajdź mój po wyłączeniu


Jedną z najbardziej ekscytujących funkcji iOS 15, która została ogłoszona na WWDC 2021 w czerwcu, jest zdecydowanie Znajdź moje śledzenie, gdy urządzenie jest całkowicie wyłączone. Jednak nie każde urządzenie jest kompatybilne z tą funkcją. Czytaj dalej, ponieważ szczegółowo opisujemy, które urządzenia Apple obsługują funkcję Znajdź mój po wyłączeniu w systemie iOS 15.

Wraz z systemem iOS 13 firma Apple wdrożyła nową wersję swojej sieci Znajdź mój, która działa w trybie offline. Wykorzystuje technologię Bluetooth do wysyłania lokalizacji zgubionego urządzenia do innych znajdujących się w pobliżu urządzeń Apple. W ten sposób użytkownicy mogą zobaczyć lokalizację iPhone’a, iPada, Maca lub Apple Watch, nawet jeśli nie jest on połączony z Internetem.

Teraz, dzięki iOS 15, firma Apple poszła o krok dalej i wreszcie zezwoliła na śledzenie wyłączonych urządzeń za pośrednictwem sieci Znajdź mój. Mało tego, firma twierdzi, że urządzenia z systemem iOS 15 można zlokalizować nawet po pełnym przywróceniu. Jedynym sposobem wyłączenia funkcji Znajdź mój jest usunięcie konta iCloud pierwotnego właściciela urządzenia.

Niestety, ze względu na ograniczenia technologiczne, tylko niektóre modele iPhone’a można zlokalizować, gdy są wyłączone. Możesz sprawdzić pełną listę poniżej:

  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

Ta nowa funkcja jest oparta na technologii Ultra Wideband (UWB), która jest częścią układu Apple U1. Tylko iPhone 11 i nowsze modele (z wyjątkiem iPhone’a SE drugiej generacji) mają chip U1, dlatego tylko te urządzenia będą działać z Find My, nawet gdy są wyłączone. Apple Watch Series 6 ma również układ U1, ale jak dotąd funkcja ta jest dostępna wyłącznie dla iPhone’ów.

Jeśli masz starszy model iPhone’a lub nawet dowolnego iPada, nadal będziesz mógł korzystać z Lokalizatora, gdy urządzenie jest w trybie offline, ale nie jest całkowicie wyłączone. Oto jak nowa funkcja jest prezentowana w Ustawieniach dla iPhone’a z chipem U1 w porównaniu z innymi urządzeniami, oba z systemem iOS 15:

Reklama

Według Apple obsługiwane urządzenia można również zlokalizować za pomocą funkcji Znajdź mój w trybie rezerwy energii. Innymi słowy, śledzenie działa nawet wtedy, gdy Twój iPhone się wyczerpie, podobnie jak Express Transit z Apple Pay. To prawie tak, jakby ta funkcja zamieniała Twój iPhone w AirTag.

iOS 15 jest obecnie dostępny w wersji beta dla programistów i użytkowników zarejestrowanych w Program oprogramowania Apple Beta. Oficjalna premiera spodziewana jest jesienią tego roku.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Firma Dell nie może wysłać wybranych systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...

Firma Dell nie może wysłać systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...

QNAP ogłasza rozszerzoną serię TS-hx77XU NAS

Po wydaniu 9- i 12-zatokowych modeli serii TS-hx77XU QuTS hero NAS, firma QNAP rozszerza dziś ofertę serii, wprowadzając 16-zatokowe modele TS-h1677XU-RP o większej...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!