Krótka podróż Jeffa Bezosa w kosmos była także reklamą dla Rivian


Po latach przygotowań i miliardach dolarów wydanych na projekt, założyciel Amazon, Jeff Bezos, stał się jedną z pierwszych osób, które jeździły na rakiecie zbudowanej przez niego. inny Blue Origin na skraj kosmosu. Ale samo wydarzenie było również szansą dla Bezosa na wypromowanie trzeciej inwestycji w szerszym portfolio Amazona: startupu EV Rivian.

Przez całą transmisję można było zobaczyć elektryczny pickup i SUV Riviana, który kursował wokół Bezosa i jego kolegów astronautów – nie była to zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę, że Amazon jest teraz właścicielem ponad 10 procent rozruchu EV po prowadzeniu i uczestnictwie w wielu rundach finansowania. Prowadzący transmisję na żywo Blue Origin zadbali o to, aby wszyscy oglądający wiedzieli, co widzieli.

„I oto nadchodzą astronauci. Na pierwszym planie widzisz Jeffa Bezosa, Oliver Daemen wkraczając do Rivian”, Ariane Cornell, dyrektor ds. „sprzedaży astronautów i orbitalnych” w Blue Origin, radośnie powiedziała podczas transmisji, gdy grupa wskoczyła do jednego z SUV-ów startupu, aby udać się do rakiety, aby polecieć w kosmos. Następnie dostaliśmy długie, nieprzerwane ujęcie z lotu ptaka elektrycznego SUV-a jadącego w kierunku padu, podzielonego obok siebie podczas wywiadu z Legenda Mercury 13 Wally Funk.

Godzinę później załoga bezpiecznie wylądowała i znów tam byli: zestaw rivijskich pickupów i SUV-ów przejeżdżających przez krajobraz zachodniego Teksasu, by powitać niedawno powracających astronautów. (Pojazdy elektryczne znalazły się wśród kilku innych pickupów i SUV-ów wyprodukowanych przez Forda, który również posiada ponad 10 procent Rivian).

Reklama

Rivowie – prawdopodobnie wypożyczeni, ponieważ nadal noszą tablice firmowe – nie byli tam tylko ze względu na transmisję. W pewnym momencie firma Blue Origin użyła wysuwana kuchnia kempingowa na parze pickupów Rivian do gotowania kiełbasek i carne asada dla gości biorących udział w premierze – opcjonalnej funkcji, którą startup bardzo promował w okresie poprzedzającym produkcję.

Blue Origin to prywatna firma, podobnie jak Virgin Galactic — której założycielem był Richard Branson na skraj przestrzeni niecałe dwa tygodnie temu — ta pierwsza misja dotyczyła zarówno promocji, jak i nauki czy eksploracji. Ale podczas gdy wydarzenie Bransona miało klimat festiwalu muzycznego, Blue Origin było bardziej zgodne z notorycznymi kalkulacjami Bezosa. To była dla niego szansa na promocję rzeczy, nad którymi planuje poświęcić swój czas teraz, kiedy jest nie jest już prezesem Amazon, jak jego firma kosmiczna i jego fundusz klimatycznyi rzucić kość firmie zajmującej się pojazdami elektrycznymi, w którą Amazon wrzucił mnóstwo pieniędzy. Być może jedyną zaskakującą rzeczą jest to, że nie było tam również furgonetki, którą Rivian buduje dla Amazona.

To nie tak jak Rivian, która ostatnio opóźnił pierwsze dostawy swojego pickupa i SUV-a na jeszcze w tym rokunaprawdę wymagania Uwaga. Startup zebrał już ponad 8 miliardów dolarów. Rivian również okazała się biegła w wymyślaniu własne skuteczne promocje krzyżowe. Ale Rivian jest obecnie w trakcie przygotowanie pierwszej oferty publicznej, więc możliwe, że ten pokaz korporacyjnej synergii trafia prosto w ręce bankierów.

Komercjalizacja przemysłu kosmicznego działo się od jakiegoś czasu, ale w ostatnich latach naprawdę wzrosła, gdy firmy takie jak Blue Origin, Virgin Galactic i SpaceX Elona Muska dojrzały. Firmy te postanowiły zdominować wszystko, od „nudnych” zadań, takich jak loty ładunkowe i misje naukowe, po bardziej ryzykowne przedsięwzięcia, takie jak przywiązywanie ludzi do statku kosmicznego. Zdali sobie również sprawę z wartości gałek ocznych, które przyciągają te misje. W końcu, zanim SpaceX wystrzelił pierwszych ludzi w kosmos z ziemi Stanów Zjednoczonych w zeszłym roku, ci astronauci również wzięli udział w promocyjnej przejażdżce do rakiety — w Tesli Model X.

Dodatkowe raporty Joey Roulette.


Związane z:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwsza wieloosobowa beta gry Halo Infinite rozpoczyna się 29 lipca

Pierwszy Aureola nieskończona Techniczny podgląd multiplayera rozpocznie się jutro, 29 lipca. Beta potrwa do niedzieli 1 sierpnia, oferując krótką szansę...

Facebook wstrzymuje sprzedaż Oculus Quest 2 przez podrażnienie skóry

Facebook ogłosił niedawno, że wstrzymał globalną sprzedaż Oculus Quest 2, podczas gdy pracują nad dodaniem silikonowej osłony uzupełniającej oryginalną piankową podkładkę do twarzy....

Firma Dell nie może wysłać wybranych systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!