FTC zobowiązuje się do walki z bezprawnym prawem do napraw ograniczeń


Federalna Komisja Handlu formalnie zobowiązała się do przyjęcia bezprawnych ograniczeń „prawa do naprawy” w nowym oświadczeniu politycznym wydanym w środę. Nowa polityka może oznaczać kłopoty dla producentów smartfonów, takich jak Apple, które ściśle ograniczają zdolność użytkowników do naprawy własnych urządzeń.

Według przewodniczącej Liny Khan, nowe oświadczenie w sprawie prawa do naprawy w środę zobowiązuje FTC do zachęcania konkurencji na rynkach naprawy produktów z „energią”. Oświadczenie, które zostało przyjęte jednogłośnie, czyni oficjalną polityką FTC, aby agencja wykorzystywała swoje dotychczasowe władze do wspierania niezależnych warsztatów naprawczych i obniżania kosztów napraw dla konsumentów. .

„Podczas gdy wysiłki dominujących firm w celu ograniczenia rynków naprawczych nie są nowe, zmiany w technologii i bardziej powszechne korzystanie z oprogramowania stworzyły nowe możliwości dla firm, aby ograniczyć niezależne naprawy”, powiedział Khan w środę. „Tego rodzaju ograniczenia mogą znacznie podnieść koszty dla konsumentów, stłumić innowacje, zamknąć możliwości biznesowe niezależnym warsztatom naprawczym, stworzyć niepotrzebne odpady elektroniczne, opóźnić terminowe naprawy i osłabić odporność”.

Oświadczenie pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak Biały Dom zatwierdził podobne zasady w rozkaz wykonawczy na konkurencję gospodarczą. W nakazie, podpisanym 9 lipca przez prezydenta Joe Bidena, Biały Dom wyraźnie wzywa producentów smartfonów, którzy „nakładają ograniczenia na naprawy własne i dokonywane przez osoby trzecie, czyniąc naprawy bardziej kosztownymi i czasochłonnymi, np. ograniczając dystrybucję części. , narzędzia diagnostyczne i naprawcze.” Na środowym spotkaniu FTC nie wskazała żadnych konkretnych firm ani branż, którymi mogłaby się zająć w przyszłych dochodzeniach.

„Przyjęcie dzisiejszego oświadczenia politycznego jasno pokazuje, że Komisja zbada bezprawne ograniczenia napraw, korzystając z ustawy gwarancyjnej Magnuson-Moss i innych przepisów dotyczących ochrony konsumentów, a także prawa antymonopolowego w celu promowania uczciwych i otwartych rynków napraw” – powiedział komisarz ds. demokracji, Rohit Chopra. w oświadczeniu środa.

Środowa sesja otwarta była dopiero drugą, odkąd Khan został potwierdzony jako przewodniczący agencji, która tradycyjnie pracuje za zamkniętymi drzwiami. W pierwszym postępowaniu na początku tego miesiąca FTC Khana przeszedł parę środków konkurencji, organizując agencję do podejmowania bardziej agresywnych działań w przypadku naruszeń prawa konkurencji.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwsza wieloosobowa beta gry Halo Infinite rozpoczyna się 29 lipca

Pierwszy Aureola nieskończona Techniczny podgląd multiplayera rozpocznie się jutro, 29 lipca. Beta potrwa do niedzieli 1 sierpnia, oferując krótką szansę...

Facebook wstrzymuje sprzedaż Oculus Quest 2 przez podrażnienie skóry

Facebook ogłosił niedawno, że wstrzymał globalną sprzedaż Oculus Quest 2, podczas gdy pracują nad dodaniem silikonowej osłony uzupełniającej oryginalną piankową podkładkę do twarzy....

Firma Dell nie może wysłać wybranych systemów Alienware Aurora R10/R12 do kilku stanów USA ze względu na nowe przepisy dotyczące zasilania

Firma Dell przestała sprzedawać swoje systemy Alienware Aurora R10/R12 klientom w sześciu stanach USA, ponieważ nie są one w stanie spełnić wymagań kalifornijskiego...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!