Elon Musk mówi, że SpaceX trzyma Bitcoina, żeberka Jacka Dorseya na konferencji


„SpaceX, Tesla i ja jesteśmy właścicielami Bitcoina” – powiedział Elon Musk na dzisiejszej konferencji Bitcoin. Chociaż Tesla nie pozwala już ludziom płacić za samochody za pomocą Bitcoina, producent samochodów nie sprzedał swojego Bitcoina, powiedział. „Nie sprzedajemy żadnych bitcoinów, ani nie sprzedaję niczego osobiście, ani SpaceX nie sprzedaje żadnych bitcoinów”.

Ponadto Musk ujawnił, że jest właścicielem Ethereum i – co nie dziwi – Dogecoin. Cena Ethereum, która już dzisiaj rosła, wzrosła dalej po ujawnieniu. Dogecoin wzrósł na początku panelu do prawie 21 centów, zanim spadł do około 19 centów pod koniec panelu, według danych Coindesk. Musk rozmawiał na panelu z Jackiem Dorseyem, dyrektorem generalnym Twittera i firmy płatniczej Square, oraz Cathie Wood, założycielką i dyrektorem generalnym ARK Invest.

W lutym, Tesla ujawnił, że zainwestował 1,5 miliarda dolarów w Bitcoinie; część tej inwestycji została sprzedana w pierwszym kwartale z zyskiem 101 milionów dolarów. Tesla zaczął akceptacja Bitcoina pod koniec marca, następnie nagle odwrócił się w maju, zaledwie 49 dni później. Zmiana była spowodowana obawami o zużycie energii przez Bitcoin – a Tesla powiedział, że wznowi akceptowanie Bitcoina, gdy wydobycie stanie się bardziej przyjazne dla środowiska.

„Mogę pompować, ale nie rzucam”, powiedział dziś Musk. „Zdecydowanie nie wierzę w podnoszenie ceny i sprzedawanie czy coś w tym rodzaju. Chciałbym, aby Bitcoin odniósł sukces.”

Musk zabiegał o hańbę niektórych inwestorów, ścierając się z ludźmi, którzy wierzą, że Bitcoin jest jedyną wartościową kryptowalutą. Musk powiedział Dogecoin może „pokonać Bitcoina”. Odwrócenie trendu Tesli w kwestii Bitcoina jako metody płatności przyczyniło się do załamania wartości Bitcoina w kwietniu. Spadek wartości Bitcoina mógł kosztować Teslę 90 milionów dolarów, Insider biznesowy szacowany w czerwcu.

W pewnym momencie Musk zapytał Dorseya, czy zaakceptowałby Bitcoin jako płatność za reklamę na Twitterze. Dorsey uniknął odpowiedzi, chociaż wcześniej promował swój projekt Bluesky, po raz pierwszy ogłoszony w: ogłoszony w grudniu 2019 r.. Do stycznia tego roku wydawało się, że nie zaszło znacznie dalej — Dorsey napisał, że Twitter jest nadal „w trakcie przeprowadzania wywiadów i zatrudniania ludzi” dla Bluesky. „W tej chwili najbardziej skupiam się na zdecentralizowanym protokole mediów społecznościowych, nazywamy go Bluesky” – powiedział dzisiaj. „Jest super, super wcześnie”.

Reklama

Ale ambicje Dorseya co do Bitcoina są wysokie, nawet jeśli uważa, że ​​Twitter nie powinien akceptować go jako płatności. „Mam nadzieję, że stworzy pokój na świecie” – powiedział Dorsey o kryptowalucie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

QNAP ogłasza rozszerzoną serię TS-hx77XU NAS

Po wydaniu 9- i 12-zatokowych modeli serii TS-hx77XU QuTS hero NAS, firma QNAP rozszerza dziś ofertę serii, wprowadzając 16-zatokowe modele TS-h1677XU-RP o większej...

Samsung Talks Unpacked Expectations, przeciekły specyfikacje iPada mini i nie tylko! (wideo)

https://www.youtube.com/watch?v=7bv3pZLjE_k Po raz kolejny oficjalne wiadomości zaczynają się dzisiaj od ofert i jeśli szukasz laptopa, to Twój szczęśliwy dzień. Zaczynając od Razer Book...

Nintendo zamyka swoją grę mobilną Dr. Mario

Nintendo ma ogłoszony że Dr Mario World, mobilne podejście do serii gier logicznych, przestanie działać 1 listopada, a sprzedaż „diamentowej” waluty...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!